Milion chvilek pro demokracii

ČAUČESKU

Vyšlo nové album Tomáš Kluse a já se pod něj podepisuji.

 

Někteří tvrdí, že jsou Tomášovy texty urážlivé. Já si stojím za tím, že jsou plné pravdy. A ta se holt někdy dost těžko poslouchá. #sorryjako

 

„Vládne nám ten, kdo se neovládá. Jaká nás čeká budoucnost?“ (úryvek z písně Lockdown)


Pracovala jsem v dětském domově a víte, co se tam naučíte? Že mezi vychovatele nikdy nepřijmou někoho, kdo se sám neumí chovat.


Pokud chcete, aby vás děti respektovaly, musí před nimi stát člověk rovný a moudrý. Ty děcka už byly v životě tolikrát bitý, že silou s nima absolutně nic nezmůžete. Když je zdupete, nezískáte nic než udupanou hlínu. Na té už vám ani karafiáty neporostou. S naší zemí je to stejné.


Tomáš znovu potvrdil, že není jukebox, aby přehrával písničky na přání, a vytvořil odvážné, naději dávající album. Tomáš Klus se zkrátka nebojí a my statečné potřebujeme.


„Já s Tomášem jsme přesvědčení, že beznaděj není bezedná, a že Babišova blábolivá oligarchizace a Zemanův žlučovitý poloprezidentský systém, tu nemají v budoucnu své místo. S demokracií totiž nemají jejich styl a metody nic společného.“ (z ČAUČESKU II.)


Pán Bůh s námi. A zlý pryč.


Album je k zakoupení na e-shopu Supraphonu .

Miluji tvůrčí psaní a jeho vliv na mezilidskou komunikaci v osobní i profesionální rovině. Miluji atmosféru tvorby a živou kulturu. Ze srdce ráda živím týmovou práci a bavím se improvizací v nejabsurdnějších možných situacích. Obdivuji lidskost a její skutečné příběhy v jejich původních jazycích, jejichž přenos mohu v rámci mezikulturní spolupráce zprostředkovávat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..