Francie

Co kdyby Robin Hood chodil s Elizabeth Swannovou…?

Kdysi jsem slyšela jedno krásné připodobnění, které vykresluje rozdíl mezi životem v manželství a životem v celibátu. Život v celibátu by se podle něj dal přirovnat k cestě do ráje, při níž do nebes vyjedete výtahem. I manželství vede do ráje. Jen do něj musíte vyšlapat po schodech pěšky.

 

Vážně si někdy připadám, jako bych se ocitla v silvestrovském vydání scének o manželství s Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Menšíkem.

 

Můj dvorní dřevorubec a vrchní ekolog se nedávno pustil do hloubkové analýzy našich životních nákladů. Ze začátku to vypadalo docela nevinně. Ohnisko zájmů spočívalo v otázkách typu kolik vody spotřebujeme na mytí nádobí, kolik papírových obalů týdně vytřídíme a kolik praček za měsíc vypereme.

 

Už po týdnu jsem ho ale přistihla, jak tajně zkoumá, kolik vody odteče při jednom spláchnutí záchodu, kolik karbonu je vypuštěno do ovzduší s každým odeslaným e-mailem a kolik kubíků vody bylo spotřebováno na výrobu jednoho mého bavlněného trička.

 

Ve finále si koupil domácí multimetr a vše od pračky po holicí strojek zapáleně zkouší, propočítává a poctivě zapisuje do excelových tabulek.

 

Více méně je mi to jedno, pokud mě zrovna nebudí ráno otázkou, na kolik kilowatthodin odhaduji výkon naší žehličky.

 

Jen tak na ochutnávku posílám některé jeho prupovídky:

 

Já se nerad sprchuju. A taky si nerad čistim zuby. Ale pokud si mám vybrat mezi zubama a sprchou, vyberu si zuby. Ty jsou rychlejší.

 

Ale někdy se rád sprchuju. Když je mi zima nebo když smrdim.

 

Voní to jako starej sýr. Což skutečně může pro spoustu lidí znamenat, že to smrdí. (O drožďové polévce) 

 

Jaký je rozdíl mezi mnou a anglickým Stonehenge? Stonehenge se za posledních 500 let přece jen někam malinko pohl.

 

Navzdory všemu jsme nakonec  vstoupili do druhého společného roku ve Francii a stěhujeme se do našeho druhého společného bytu. I když, jak můj muž prohlásil, nám tam ze začátku bude trochu zima.

 

Po čtrnácti dnech se nám sice podařilo elektrikáře přesvědčit, že elektroměr, který vidí ve svém systému jako zapojený, patří řezníkovi v přízemí, a že nad ním je ještě dalších pět bytů, ale aktuálně je nám to k ničemu. Elektrikáři až do 4. března stávkují a kvůli takové prkotině se k nám prý nikdo hrabat nebude.

 

Už se na vás těším na facebooku !

 

P.s. – Říká, že ještě víc než Elizabeth Swann, na mě sedí královna ze Sáby. Ale já si myslím, že kecá…

Miluji tvůrčí psaní a jeho vliv na mezilidskou komunikaci v osobní i profesionální rovině. Miluji atmosféru tvorby a živou kulturu. Ze srdce ráda živím týmovou práci a bavím se improvizací v nejabsurdnějších možných situacích. Obdivuji lidskost a její skutečné příběhy v jejich původních jazycích, jejichž přenos mohu v rámci mezikulturní spolupráce zprostředkovávat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..