O mně

Narodila jsem se 1. dubna 1992 v Ústí nad Labem. Můj život se až do nějakých osmnácti let točil pouze kolem divadla a baletu. Mojí vizí bylo vyjadřovat se prostřednictvím tanečních gest a cestovat tak nanejvýš autobusem baletního souboru pro případná hostování.

 

Dnes si myslím, že mi pro život profesionální tanečnice ani tak nechyběly dispozice, jako odvaha. Divadlo jsem milovala, ale tolik jsem se bála neúspěchu, že jsem sama sebe dobrovolně odstavila na vedlejší kolej.

 

Po maturitě jsem vystudovala estetiku na Masarykově univerzitě v Brně. Sice jsem dál tančila v Mahenově divadle a dnes již neexistujícím Tanečním divadle Maximvs, ale ta moje vedlejší kolej tehdy vedla, navzdory mnoha odstrašujícím příkladům, k práci průvodkyně.

 

Zčistajasna se odkudsi vynořil mnou dávno zapomenutý dar řeči a veřejného vystupování, láska k vyprávění a schopnost navázání vztahu na základě promluvy. Vlak se rozjel a nová vášeň byla na světě.

 

Z JIŽNÍ MORAVY NA KRAJ EVROPY

 

Každému přeji zažít si ten okamžik poznání toho, co vás opravdu baví a jak se tomu moci věnovat ve prospěch druhých. Mě tehdy Pán Bůh posadil na letadlo a poslal na vyučenou do Francie. Odvaha, která mi chyběla pro realizaci mého tanečního snu, se naplno přihlásila ke SLOVU.

 

Léto jsem strávila s dalšími dvěma tisíci zástupci téměř čtyřiceti národností prací na mezinárodním festivalu v Abbaye d’Hautecombe. Následoval rok a půl dobrovolnické služby ve Francii, Belgii, Nizozemí, Švýcarsku a tříměsíční duchovní formace ve Španělsku. Rok a půl práce v kuchyni a tlumočení, rok a půl spolupráce s dětmi i seniory, rok a půl modlitby, zpěvu a animace, mluvení, organizace, překladů, psaní, dabingu.

 

DO ČECH JSEM SE TEHDY VRÁTILA JEN TAK NAPŮL.

 

Velmi brzy po návratu jsem získala práci koordinátorky a průvodkyně školních zájezdů. Mojí lokalitou byla především jižní Anglie – hrabství Sussex, Devon, Cornwall a Somerset.

 

Po roce pendlování mezi Brnem a Anglií moje kroky zamířily opět do Francie, kde teď žiji svůj sen (…v rámci koronamožností), píšu, překládám, dál tančím a podnikám.

 

DNES SE PROTO CÍTÍM BÝT TAK NĚJAK VŠUDE ZDEJŠÍ.

 

Mým přáním je pomáhat. Všem, kteří se cítí nesví, mají-li veřejně vystupovat a bojí se komunikovat. Ráda funguji jako jiskra týmu a coby prostředník mezi klientem a organizací. Umím naslouchat a vcítit se do způsobů komunikace a potřeb klientů. Nemám strach improvizovat a hledat nové možnosti.

 

Jsem obdivovatelkou lidskosti a pravdivých příběhů, které si nesou otisk jejich původních jazyků, zemí i kultur a mou radostí je pěstovat je a dál je šířit.